Teplo domova

by - ledna 20, 2020


Je zima v plném proudu a tak si v tom sychravém počasí uvědomuji, jak je důležité mít doma teplo. A nejen teda jako zatopeno v krbu nebo vyhřáto radiátorem. To teplo tvoří všechno, co doma je. Nábytek, květiny, rozházené polštáře na gauči, horký čaj, obraz, vzpomínky a hlavně my. To jakou máme náladu, jak se chováme jeden k druhému. Jsem ráda, že doma teplo cítím, takové to co hřeje hlavně u srdce.

Ráda i sama vytvářím to teplo domova. V dnešní době je to možná trochu nemoderní, ale mě to vlastně i těší být ženou co vaří, poklidí a ví, kde je tohle nebo tamto vyprané tričko. To neznamená, že by musel člověk sám šůrovat od nevidím do nevidím. Ale tak nějak cítím, že s postupujícím věkem si člověk vyhoví. Ví co a jak, že některé věci vůbec dělat nemusí (třeba u nás se teď obejdeme téměř bez žehlení a zmačkaní nechodíme...) Ale je důležité to dělat tak, aby z toho měl člověk radost a rád se domů vracel, zpomalil a mohl odpočinout (aspoň psychicky). Každý to má jinak a tak je to správně. Někdo toho zvládá více, někdo méně a pro každého jsou důležité jiné věci i to, jak si domov představuje. Ale tak či onak - měli bychom o to svoje teplo domova pečovat. Přijde mi, že to je tak nějak základ všeho. A je jedno jestli bydlíme ve velkém domě, malém bytě nebo v pronajaté jedné místnosti. Chápete, co tím chci říct, pokud máme tu výsadu, budujme si domov hlavně v srdci a s lidmi kolem sebe. A važme si toho.

Jsem vděčná. Bohu. Že mám doma svoje dva kluky, že můžeme mít s manželem dlouhodobý a naplněný vztah o který pečujeme a tím ten náš domov tvořit teď i Adamovi. Vnímá to už teď, nastotisícprocent. Tak jak jsem to cítila já jako dítě. Že tam je teplá náruč a pochopení. A bylo mi jedno, jestli je utřený prach. Hlavně když všechno bylo takové - no vlastně  na první pohled úplně obyčejné, normální a přesto něčím výjimečné. Buďme vděční za lidi kolem sebe, za svou rodinu a za to, co všechno máme. Nic netrvá věky a i těžké chvíle v našich životech pak lépe budeme zvládat s tímhle teplem doma. A to studené počasí taky. :)

Máte doma teplo? A co pro vás znamená "teplo domova"? Mějte se pěkně!

Mohlo by se líbit

0 reakcí

Oblíbené příspěvky

Pravidelní čtenáři